نگاه جهانی

هر روز در این کشور (از ویژگی‌ های آن) کاملا از سخن گفتن باز می‌مانم … اگر فقط دنیا می‌ دانست.

توئیتر Ólafur Arnalds نوازنده و موسیقی دان ایسلندی در سفر به ایران.

آنچه ایران به ما تقدیم کرد؛ شعر، باغ‌ها، تحملِ غیر، نجوم، مهندسی‌ و پزشکی!

نشریهGeoHistoireفرانسه،یک شماره را به تمدن ایرانی اختصاص داد.

چه احساسی پیدا می کنید وقتی که ترکیبی از هندسه، خطاطی و رنگ های شاد و سرزنده را می بینید؟ طراحی هایی که داخل مساجد ایران می بینید به معنای واقعی دلفریب هستند.

عکاس اروپایی در سفر به ایران

آمدن به ایران یک تجربه غیرمنتظره است،ایران برایم مثل بهشت بود.امنیت در ایران بسیار بالاست و اولین جایی بود که می دیدم اگر کاملا غریبه هم باشی ، مردم طوری مهربانی می کنند که انگار مدت هاست تو را می شناسند.

روایت سفر یک گردشگر کانادایی از سفر به ایران

آمار و ارقام گردشگری در ایران

بر اساس آمار سازمان گردشگری، سهم صنعت گردشگری ایران از تولید ناخالص داخلی، حدود 119 میلیون دلار (معادل 2.4 درصد) است که پیش‌بینی می‌شود در سال 1402، به چهار درصد افزایش یابد. همچنین در حال حاضر، 475 هزار ایرانی در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط با آن مشغول به کارند که این میزان، 1.2 درصد از کل نیروی کار فعال در ایران را تشکیل می‌دهد و بر اساس برنامه‌های دولت، باید تا سال 1402، به 3.2 درصد افزایش پیدا کند.
مطابق آمارهای منتشره از سوی سازمان جهانی گردشگری، گردشگری ایران در سال گذشته (1395) ۱۲ درصد رشد داشته، درحالی‌که رشد جهانی گردشگری 4 درصد بوده است. شاید به‌همین دلیل، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری طی سال 95، رشدی 20 تا 30 درصدی را به‌همراه داشته است. بااین‌حال براساس اعلام رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، طی دو سال گذشته، آمار ورود گردشگران خارجی به کشور تنها 4.6 دهم درصد گردشگران دنیا بوده است.