اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟

اقدامات اجرایی شرکت

آشنایی با ماهیت و عملکرد شرکت‌های سرمايه‌پذير

  1-شرکت بانک گردشگری (سهامی عام):

شرکت سمگا به عنوان شرکت موسس بانک گردشگری با مشارکت سایر سهامداران در سال 1389 اقدام به تاسیس بانک گردشگری (سهامي عام) نمود .
سرمایه بانک در حال حاضر 4000 میلیارد ریال و تعداد شعب آن در تهران و شهرستانها60 شعبه می باشد.

 2-شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات (سهامی خاص):

تاریخچه:
شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات (سهامی خاص) به عنوان یکی از شرکتهای زیر مجموعه سمگا درمورخ 14/10/88 در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده است. این شرکت پروژه احداث هتل فرودگاه بین المللی امام خمینی اجرا نمود که این هتل در اسفند 1393 افتتاح شد.

 

 

نوع هتل ايجاد دو واحد هتل با ساخت مجموع 196 اتاق 4 ستاره و 296 اتاق 5 ستاره به مساحت زيربنايي 51 هزار مترمربع و با درنظر گرفتن حدود 350 پارکينگ براي مجموعه در تاريخ 16/04/1389 به شرکت توسعه گردشگري آريا زيگورات واگذار گرديد که بلافاصله عمليات اجرايي آن آغاز شده و در تاریخ 4 اسفند 1393 به بهره برداری رسید .
تعداد اتاق 196 اتاق 4 ستاره (Axis) و 296 اتاق 5 ستاره (Axis Prime)
زیربنا 51,000 متر مربع
متراژ زمین 26,620 متر مربع

 

 3-شرکت توسعه مجتمع‌های خدماتی رفاهی پارس زیگورات (سهامی خاص):

تاریخچه:
این شرکت در تاريخ 18/7/1388 به عنوان یکی از شرکتهای زیر مجموعه سمگا با موضوع فعالیت مشارکت و سرمایه‌گذاری در احداث و بهره‌برداری از انواع مجموعه‌های خدمات رفاهی بین راهی تاسیس گردیده است .
عملیات اجرائی 4 پروژه مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی بیاض، شهرضا، میاندشت و زعفرانیه با اخذ تسهیلات کوتاه‌مدت از بانک‌های خصوصی و پرداخت سهم سهامداران تا مرحله 95 درصد ساختمان اصلی و محوطه پیشرفت فیزیکی دارد. شایان ذکر است مجتمع بین‌راهی زعفرانیه (محور سبزوار-نیشابور) از اسفند سال 92 به بهره‌برداری رسیده است. همچنين ساختمان و محوطه مجتمع‌های بین‌راهی میاندشت (محور سبزوار-شاهرود)، شهررضا (محور شهررضا-آباده) و بیاض انار (محور بیاض – انار) آماده بهره‌برداری است.
 

 
 

4-شرکت باشگاه گردشگری ایرانیان (سهامی خاص):

تاريخچه:
شرکت باشگاه گردشگری ایرانیان به صورت شركت سهامي خاص در مورخ 09/05/1389 به عنوان زیرمجموعه شرکت سمگا تاسیس شده است .
این شرکت از طریق ایجاد فضای مجازی و ارتباط با اعضا از یکسو و ارائه دهندگان خدمات از سوی دیگر امکان برخورداری اعضاء از تخفیف ویژهدر استفاده از خدمات گردشگری را فراهم نموده است .
از دیگر اقدامات مشترک باشگاه و بانک گردشگری در راستای توسعه و تسهیل سفر در بین اقشار مختلف جامعه، اعطای تسهیلات گردشگری (وام سفر) به میزان 10 تا 50 میلیون ریال با نرخ سود 22% و دوره بازپرداخت یکساله می‌باشد.
این شرکت در حال حاضر با بیش از 150777 عضو با تعداد 1403 ارائه دهندگان خدمات قرارداد دارد .

5-شرکت تلاشگران اندیشه کاراد (سهامی خاص):

تاریخچه:
شرکت تلاشگران اندیشه کاراد (سهامی خاص) در تاريخ 15/04/1390 به عنوان شرکت زیر مجموعه سمگا تاسیس شده است.
این شرکت از سال 1388 استانداردسازی تاسیسات اقامتی و پذیرایی کشور را در قالب طرح تطبیق برعهده دارد .
این شرکت پیرو اخذ مجوز از دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز آموزش علمی کاربردی تلاشگران اندیشه کاراد را از سال 1391 راه اندازی نموده است و در حال حاضر تعداد 1350 دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های گردشگری ، هتلداری و بانکداری در این دانشگاه تحصیل می کنند .

6-شركت توسعه فناوري اطلاعات گردشگري ايران (سهامی خاص):

تاریخچه:
شرکت توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران در راستای ایجاد وحدت رویه و استانداردسازی ارائه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال 1388 به عنوان زیرمجموعه شرکت سمگا تاسیس شده است .
این شرکت پشتیبانی فنی و نرم افزاری شرکت های گروه مالی گردشگری را بر عهده دارد .

بالا