اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟

پیام رئيس هيئت مديره

اکنون که به ياري خداوند متعال و اراده موسسين و اطمينان و اعتماد مردم فهيم و بزرگ کشورمان، اولين هلدينگ تخصصي گردشگری در قالب يک شرکت سهامي عام راه اندازي شده است، افق جديدي در ديد صنعت گردشگري ايران به چشم مي خورد که به يقين نويدبخش روزهاي روشني براي اين صنعت درآمدزا در کشور ما است.

در روزهاي اوليه که فکر راه اندازي اين مجموعه را در سر مي پرورانديم، دغدغه ها و نگراني هاي فراواني داشتيم که آيا حرکت در اين مسير با اعتماد مردم همراه خواهد بود يا خير؛ اما با گذشت تنها چند ساعت از شروع پذيره نويسي، هنگامي که متوجه شديم ظرف چند ساعت، نيمي از سهام شرکت به فروش رفته است، بر خود باليديم و دانستيم که مي توان با استحکام و با پشتوانه اي قوي در اين مسير حرکت نمود و مي توان از اين بابت هيچ دغدغه اي در سر نداشت. از سوي ديگر علاوه بر امتياز بزرگ اعتماد مردمي که از آن سخن به ميان آمد، اعتماد شرکت ها، موسسات و سازمانهاي مالي و گردشگري نيز به اين مجموعه بسيار مناسب بود و اين برگ برنده بزرگ ديگر اين مجموعه است که 7 بانک و موسسه مالي در کنار حدود 30 شرکت سرمايه گذاري و چندين شرکت فعال در گردشگري در قالب موسسين و سهامداران حقوقي در کنار ما هستند و پشتوانه اي عظيم براي حرکتي استوار در مسير اهداف شرکت که همانا رونق گردشگري است، به وجود آورده اند.

ما صميمانه دست همه عزيزان و بزرگواراني که در مسير راه اندازي اين شرکت تلاش کردند را مي فشاريم و قدردان زحمات همه آنها بويژه مسئولين محترم سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، مديران محترم سازمانهاي گردشگري استانها، شرکت هاي بلند همت بخش خصوصي و تک تک اعضاي محترم هيئت موسس و هيئت مديره و به طور خاص يکان يکان مردم قدرشناسي که با توجه خاص به رونق گردشگري کشور در انجام اين فعاليت سهيم شدند، هستيم.

اينک با تکيه بر لطف خداوند منان و با پشتوانه عظيم مردمي و تخصصي فعاليت خود را آغاز نموده ايم و تلاش خواهيم کرد تا امين اعتماد همگان باشيم و بار خطير مسئوليت را به بهترين نحو ممکن به دوش کشيم. ما در ماههاي ابتدايي فعاليت، اين خبر مهم را اعلام کرديم که توانستيم به عنوان اولين مجموعه از بخش خصوصي کشور به عضويت بزرگترين و مهمترين سازمان گردشگري دنيا، يعني سازمان جهاني جهانگردي UNWTO درآييم که اين خود نشان از عزم راسخ ما در حرکت به سوي مسيري که در پيش گرفته ايم داشته و دارد.

اکنون نيز اعلام مي کنيم که با عنايات ويژه حضرت وليعصر (عج) اقدامات انجام شده در زمينه تاسيس و راه اندازي بانک گردشگري که نياز اساسي توسعه گردشگري کشور بوده و هست، به بار نشسته است و آنگونه که در رسانه ها منعکس شده، اين بانک به شبکه بانکي کشور پيوسته است. خداوند بزرگ را سپاسگذاريم که ما را در اين توفيق بزرگ سهيم کرده است.

مهدی جهانگيری

رئيس هيئت مديره

بالا