پروژه‌های سرمایه‌گذاری

پروژه‌های در حال انجام

مرمت، احیا و بهره‌برداری از کاروان‌سرای وکیل کرمان

شرح پروژه

کاروان‌سرای وکیل با الگوی معماری رایج چهار ایوانی و با طرح حیاط مرکزی در دو طبقه ساخته شده است. مساحت این بنا حدود 11هزار مترمربع، مصالح غالبش آجر، تزئیات غالب آن شامل کاشی‌کاری و آجرکاری، و سازه‌ی بنا، دیوار باربر و قوس جناقی است. در حال حاضر کاروان‌سرای وکیل تحت مالکیت «صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی» بوده و امتیاز بهره‌برداری از آن به مدت 20 سال در اختیار شرکت سمگا قرار خواهد داشت.


دلایل انتخاب پروژه

قابلیت‌های منحصربه‌فرد این بنا به‌عنوان یک مجموعه‌ تجاری- اقامتی، بهره‌برداری از پتانسیل‌های تجاری (مانند غرفه‌ها و رستوران‌ها)، امکان تبدیل قسمت‌هایی از بنا به موزه‌ تاریخ و وقایع‌نگاری ایران، حفظ یک اثر تاریخی

مزیت‌ها و نوآوری‌های پروژه

کاربری سه‌گانه‌ تجاری-تاریخی-اقامتی، بهره‌مندی کاربران از امکانات نوین در یک فضای سنتی، قرارگیری حیاط در مرکز اتاق‌ها و پوشش مجموعه نیازهای کاربران، موقعیت مکانی مناسب در شهر کرمان و سهولت دسترسی، مشارکت با شرکای داخلی و خارجی فعال در زمینه‌ مرمت آثار تاریخی، امکان احداث چند باب فروشگاهِ صنایع‌دستی نفیس، استفاده از یارانه‌ 8 درصدی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، وجود تجارب مشابه مرمت آثار تاریخی و تبدیل آن به هتل در کشور (مانند خانه‌ عامری‌ها)، استقبال گردشگران از اقامت در فضاهای تاریخی، کمبود مراکز اقامتی در شهر کرمان، با وجود جاذبه‌های فراوان

دانلود بروشور پروژه

مرمت، احیا و بهره‌برداری از گرند هتل قزوین

شرح پروژه

گراند هتل، دومین مهمانخانه قزوین و از نخستین هتل‌های مدرن و اروپایی و قدیمی‌ترین هتل باقیمانده از این سبک در ایران است که در سال‌های پایانی دوره قاجار در کشور ساخته شده است. این هتل در سال 1384 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و گراند هتل در حال حاضر در مالکیت صندوق احیاء و بهره‌برداری بناهای تاریخی قرار دارد. سرمایه‌گذاری برای مرمت، احیاء و بهره‌برداری از آن به عنوان مرکز اقامتی و پذیرایی به صورت قرارداد ساخت، بهره‌برداری و انتقال به سمگا واگذار شده است.
جذابیت‌های سرمایه‌گذاری

• وجود جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی منحصر به فرد در قزوین و نزدیکی آن به تهران

• کمبود اماکن اقامتی در قزوین با توجه با آمار روبه رشد تقاضا برای بازدید از این شهر تاریخی

• موقعیت جغرافیایی منحصر بفرد گراند هتل و نزدیکی آن به مراکز گردشگری و اماکن تاریخی قزوین

• پیشینه تاریخی و اهمیت فرم معماری هتل

• تمایل رو به رشد گردشگران خارجی برای اقامت در هتل‌های تاریخی

• توجیه اقتصادی مناسب سرمایه‌گذاری با توجه به امکان استفاده از کاربری‌های اقامتی، فرهنگی و تجاری

برخی از کاربری‌ها

در سال ۱۳۱۰ در قسمت جنوبی بنا، سالن سینمایی به نام تابستانه ایجاد شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. این سینما در سال ۱۳۱۹ به دلیل آتش‌سوزی از بین رفت اما دوباره مرمت شد و تا سال ۱۳۵۶ مورد استفاده قرار گرفت. متاسفانه سینمای تابستانه به دلیل آتش‌سوزی مجدد از بین رفت و دیگر بازسازی نشد. استفاده مجدد از ظرفیت‌های فرهنگی این بنا به دلیل برخورداری از جذابیت‌های متعدد، مورد توجه قرار دارد.

دانلود بروشور پروژه

طراحی و توسعه هتل بافت

شرح پروژه

پروژه هتل بافت در زمینی به مساحت 7/13 هکتار و با زیربنایی به متراژ حدود 11,500 مترمربع

در شهرستان بافت در استان کرمان واقع شده‌ است. این پروژه شامل بخش‌های اقامتی و رفاهی است که در قالب یک ساختمان منسجم برای بخش هتل و ساختمان‌های مجزا برای بخش ویلاها در دوتیپ و همچنین بخش ورزشی- تفریحی طراحی شده‌است. ساخت این هتل در راستای تقویت گردشگری کمک شایانی به اقتصاد منطقه، به وي‍ژه شهر بافت خواهد داشت.

مزیتهای پروژه در منطقه

ساخت این هتل در راستای تقویت گردشگری کمک شایانی به اقتصاد منطقه، به وي‍ژه شهر بافت خواهد داشت.

طراحی و توسعه مجموعه اقامتی و تجارتی سیرجان

شرح پروژه

مجموعه اقامتی و تجارتی سیرجان در استان کرمان (شهر سیرجان) در زمینی به مساحت 35 هزار متر مربع با زیربنای 66 هزار متر مربع، با امکاناتی نظیر هتل، مرکز خرید،‌ هایپر مارکت، تالار پذیرایی، سالن‌های ورزشی، همایش، نمایشگاهی، رستوران، فود کورت و کافی شاپ در حال احداث است. پروژه در 5 بلوک از A تا E ساخته می‌شود. بلوک A مربوط به هتل و چهار بلوک دیگر اداری و تجاری است. از جذابیت‌هاي طرح مذکور می‌توان به قرارگرفتن در مسیر اصلی ترانزیت، وجود جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متنوع در استان کرمان، طراحی وکاربری منحصر به فرد، موقعیت صنعتی شهر سیرجان و نیاز به اسکان مناسب مهمان¬های تجاری را نام برد.

ویژگی های پروژه

طراحی و توسعه پروژه اداری، تجاری، اقامتی نگین افق نیایش

شرح پروژه

پروژه اداری، تجاری، اقامتی نگین افق نیایش، در زمینی به مساحت تقریبی 15,796 متر مربع در منطقه 3 شهری تهران، در مجاورت بزرگراه نیایش واقع شده‌است. زیربنای ناخالص کل طرح در حدود 293,762 متر مربع است.

ویژگی های پروژه

طراحی و توسعه مجموعه تجاری، تفریحی و گردشگری فدک

    شرح پروژه

 مجموعه فدک مال با زیربنای 137492 هزار مترمربع و به عنوان سومین پروژه بعد از تجربه موفق سیتی سنتر و شهرک سلامت توسط شرکت پرستیژلند ایران در منطقه شمال اصفهان در حال ساخت و اجرا می باشد. پروژه­ی فدک تلفیقی از خدمات تفریحی،تجاری، گردشگری، آموزشی و درمانی است که با هدف رفاه شهروندان این منطقه و ارائه­ ی خدمات مناسب و مطلوب در سطح ملی ساخته و در آینده ای نه چندان دور به مرحله­ ی بهره برداری و استفاده خواهد رسید. این پروژه متشکل از دو طبقه پارکینگ مسقف، سه طبقه واحد تجاری، تفریحی، گردشگری، آموزشی، فرهنگی و درمانی در طبقات همکف،اول، و دوم، و فضای اداری در طبقه سوم تا ششم در بلوک D مجموعه است.

ویژگی های پروژه

دسترسی به دو طبقه سقف مسقف

هایپراستار،بانک،کافی شاپ و رستوران های متعدد

شهر بازی سرپوشیده در مجموعه تجاری مطابق با اخرین تجهیزات

گالری هنری، دانشگاه، سینما و کلینیک کایروپراکتیک


پروژه های انجام شده

سرمایه‌گذاری، ساخت و بهره‌برداری از هتل‌های فرودگاه بین‌المللی امام خمینی

اهم اقدامات انجام‌شده

· انعقاد قرارداد با 24 شرکت هواپیمایی بین‌المللی از 28 شرکت فعال در فضای هوایی ایران جهت اقامت کادر پرواز و مسافرین.

· عقد قرارداد با 94 آژانس مطرح در ایران جهت اقامت مسافران.

· راه‌اندازی تور شهری مسافرین جهت گروه‌های پروازی مقیم در هتل.

· حضور در رویدادهای مهم از قبیل بزرگداشت روز جهانی گردشگری، همایش اتاق بازرگانی ایران- ایتالیا، روز ملی فرانسه و کسب جایزه نخستین هتل سبز کشور.

· راه‌اندازی شاتل سرویس 7/24 هتل به فرودگاه امام و بالعکس.

· قرارداد لوکیشین فیلم‌برداری برای سه فیلم مطرح جشنواره.

· بازدید تیم ملی فوتبال، کشتی ایران، اساتید دانشگاه لوزان، آژانس‌های مطرح اروپا و آمریکای جنوبی.

· برگزاری همایش بین‌المللی CAPA.

اهداف و برنامه‌های آتی

· گسترش برنامه‌های آموزشی پرسنل هتل با نظارت گروه اکور فرانسه به منظور ارائه خدمات بهتر.

· انقعاد قراردادهای جدید با شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی.

· افزایش ضریب اشغال در دو هتل Ibis و Novotel از طریق بازاریابی و تبلیغات گستره داخلی و خارجی با همکاری گروه اکور.

· اجرای کمپین تبلیغاتی با رویکرد شناسایی هرچه بهتر هتل به مشتریان هدف در سطح داخلی و خارجی.